top of page
Фото автораIryna Stetsiuk

Навчаємося разом 6 кл №10


13 листопада

Я приймаю та люблю свою індивідуальність! Особливості харчування в підлітковому віці.

Завдання: виконати завдання 10 уроку (ст.19-20)

 

 1. Переглянь відеофрагмент, у якому дівчина — успішний б’юті- блогер — ділиться спогадами про своє сприйняття власної зовнішності в 15-річному віці.

 Виконай вправу «Комплімент»:

1) скажи компліменти однокласникам;

2) розкажи, які компліменти ти говоритимеш собі перед дзеркалом.

 

 2. Прочитай вислів відомої австралійської моделі Міранди Керр (народилася 1983 року).

 

 Троянда ніколи не стане соняшником, а соняшник — трояндою. Хочу переконати людей не соромитися своєї індивідуальності. Адже і троянда прекрасна, і соняшник. Як квітки красиві кожна по-своєму, так і кожна людина дивовижна своєю красою.

 

 3. Переглянь відеофрагмент «Як позбутися комплексів».

Виконай першу частину завдання. Напиши, що тобі не подобається у власній зовнішності та що подобається.

4.1. Вправа «Ерудит» (переглянь відеофрагмент; розкажи, що тобі вдалося запам’ятати).

4.2. Вправа «Швидкісний тренажер».

Домашнє завдання

Пригадай вивчене в класі, виконуючи вправу «Читання тексту рядками». Розкажи, що вдалося запам’ятати, своїм рідним або собі.

Особливості харчування в підлітковому віці (11–12 років)

Підлітки швидко ростуть: у них розвиваються органи і тканини, збільшують­ся м’язи, зміцнюються кістки. Під час розумових і фізичних навантажень зрос­тає потреба в білках, вітамінах, вуглеводах, жирах, мінералах.

Білки є основним будівельним матеріалом організму, бо дають теплову енергію та є матеріалом для росту й відновлення тканин. Вони містяться в не­жирному м’ясі, рибі, молочних продуктах, квасолі, сирих овочах та фруктах. Вуглеводи організм витрачає на роботу м’язів (фізична праця, рух, дихання, робота серця та інших органів). Вони містяться в крупах. Жири відновлюють витрати теплової енергії та зігрівають організм. Вітаміни — речовини, необхідні для життя людини, її росту та розвитку.

Для нормального розвитку організму слід уживати продукти, які багаті на по­живні речовини. Окрім цього, важливо дотримуватися режиму харчування, по­мірності в кількості вживання їжі, різноманітності та збалансованості. Обов’язково 1–2 рази на день треба їсти гарячі страви (каші та супи), а також надавати пе­ревагу відвареним або тушкованим продуктам, а не смаженим. Не варто робити тривалі перерви між вживанням їжі. Не слід пити солодкі газовані напої, натомість треба пити достатню кількість води (норма для підлітків 9–13 років — близько 1,5 л води на добу).

7 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page