Хімічні властивості кисню. Горіння. Поняття про
оксиди.
Завдання: §20 прочитати, вивчити конспект, переглянути відеоурок
Відеоурок: https://youtu.be/YfKON94z-xs
Взаємодія кисню з простими речовинами Взаємодію кисню з простими речовинами можна дослідити на прикладі горіння фосфору, сірки та вугілля. Це прості речовини – _______________________ . (метали чи неметали)
1. Горіння фосфору
Червоний фосфор у ложечці для спалювання розпалюють на повітрі і вносять його у склянку чи колбу з киснем. Він горить яскравим білим полум'ям з утворенням густого білого диму фосфор(V) оксиду – білого дрібнокристалічного порошку. Ця реакція описується хімічним рівнянням
P + O2 = P2 O5
2. Горіння сірки
Сірка на повітрі розпалюється, але також горить не дуже активно. Якщо ж її у ложечці для спалювання внести у склянку з киснем, вона розгоряється яскравим синім полум'ям з утворенням безбарвного газу з неприємним запахом – сульфур(ІV) оксиду.
Ця реакція описується хімічним рівнянням:
S + O2 = SO2
3. Горіння вуглецю
Шматочок вугілля (вуглецю) у кисні розгоряється і розжарюється до білого кольору. Вугілля – це суміш різних речовин, але його основною складовою є вуглець, що складається з атомів Карбону.
Реакція відбувається з утворення вуглекислого газу:
C + O2 = CO2
У кисні горять також і метали.
4. Горіння магнію
Магній активно реагує з киснем. Навіть у повітрі після нетривалого нагрівання він горить яскравим полум'ям, розкидаючи сліпучобілі іскри у різні боки, утворюючи білу тверду речовину:
5.Горіння заліза
За звичайних умов залізо дуже повільно окиснюється киснем, а при нагріванні горить яскраво із виділенням великої кількості тепла та утворенням бурооранжевого дрібнокристалічного порошку суміші Ферум оксидів, що називають залізною окалиною.
Дихання та гниття – це також приклади окиснення. Вони мають велике значення для навколишнього середовища. Завдяки гниттю багато органічно= го сміття перетворюється на корисне добриво – ґумус
Оксиди
Утворені у реакціях окиснення речовини є бінарними сполуками Оксигену, що називаються оксидами.
Взаємодія кисню зі складними речовинами
Comments