15 урок
22 жовтня
Тема. Поняття про рН розчину.
Завдання: §9 прочитати, конспект вивчити, переглянути відеоурок, виконати тест
9 клас. Хімія. Поняття про рН розчину (без математичних розрахунків)
16 урок
24 жовтня
Тема: «Поняття про рН розчину. Лабораторні досліди № 1 і № 2. Виявлення йонів гідрогену та гідроксид-іонів у розчинах. Установлення приблизного значення pН води, лужних і кислих розчинів (натрій гідроксиду, хлоридної кислоти) за допомогою універсального індикатора »
Завдання: §9 повторити, конспект повторити, оформити у зошит результати дослідів.
Лабораторні досліди № 1 і № 2. Виявлення йонів гідрогену та гідроксид-іонів у розчинах. Установлення приблизного значення pН води, лужних і кислих розчинів (натрій гідроксиду, хлоридної кислоти) за допомогою універсального індикатора
Лабораторний дослід № 3. Дослідження pН харчової і косметичної продукції
9 клас. Хімія. Поняття про рН розчину (без математичних розрахунків)
Лабораторні досліди №1-3.
Виявлення іонів Гідрогену та гідроксид-іонів у розчинах. Установлення приблизного значення рН води, лужних і кислих розчинів (натрій гідроксиду, хлоридної кислоти) за допомогою універсального індикатора.
Дослідження рН харчової і косметичної продукції.
Мета: навчитися виявляти іони Гідрогену та гідроксид-іони у розчинах; установлювати приблизне рН води, кислих та лужних розчинів, харчової та косметичної продукції за допомогою універсального індикатора.
Реактиви та обладнання: дистильована вода, хлоридна кислота (HCl), натрій гідроксид (NaOH), універсальний індикатор, лакмус, фенолфталеїн, індикатор із соку червонокачанної капусти, розчин шампуню, меду, прального порошку, косметичного лосьйону, газованої води, штатив з пробірками, скляні палички.
Хід роботи.
1. Виявлення іонів Гідрогену та гідроксид-іонів у розчинах. Установлення приблизного значення рН.
Дослідити на наявність йонів Н+ та ОН-: дистильовану воду, розчини хлоридної кислоти, натрій гідроксиду, засіб для чищення труб, миючий засіб для посуду за допомогою індикаторів (універсального індикатору, з соку капусти).
Нанесіть по краплі досліджуваних речовин на смужки універсального індикаторного папірця та встановіть приблизне рН, користуючись шкалою.
Результати дослідження занесіть до таблиці. Зробіть висновок про характер середовища та наявні у розчинах йони.
2. Дослідження рН харчової і косметичної продукції.
За допомогою смужки універсального індикаторного папірця визначте приблизне значення рН і характер середовища розчинів шампуню, меду, газованої води, прального порошку та косметичного лосьйону.
Висновки:
Comments